Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / ByrÃ¥ar, sekretärer / ByrÃ¥ + 3707120



*

nr 370 7120


Byrå +

spegel, L.97D.44H.93, spegel H.110, K.A Roos


Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 augusti 2005
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/8 15:50:06 1      ledande budet*


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: a roos byrå byråar spegel spegel h
  • 6080 ByrÃ¥
    "Medevi", byrå ur Ikeas 1700-talssserie, sengustav..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:32
  • 6474 ByrÃ¥
    1940-tal, mahogny. Bredd: 60 cm, djup: 35 cm, höjd..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:04
  • 6396 ByrÃ¥
    2 lådor, rosa stenskiva, intarsia. Bredd: 68 cm, d..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:37
  • 6069 ByrÃ¥
    intarsia, stenskiva. Bredd: 86 cm, djup: 41 cm, hö..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:29
  • 6478 ByrÃ¥
    mahogny. Bredd: 40 cm, djup: 28 cm, höjd: 70 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:55
  • 6030 ByrÃ¥
    med stenskiva, sengustaviansk stil, tre lådor, mah..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:29




Ladda ner broschyr